Nic tak nie ekscytuje ludzi i psów jak wspólne doroczne WIELKIE POLOWANIE, czyli... wyjazd na wakacje. Jak się przygotować i jak spędzić ten czas radośnie i bezpiecznie?
Pies dobrze wie, że jest to czas poza rutyną i że rządzi się innymi prawami. Wyluzuj więc i ciesz się jak pies na tę wspólną przygodę.
Nic tak nie jednoczy rodzinnego stada jak wspólne polowanie – stań na czele wyprawy! Owoce będziesz zbierać przez cały rok.
Pies na przygodzie i w zabawie uczy się najwięcej, wykorzystaj to do zacieśnienia z nim więzi, nauki posłuszeństwa i opanowania emocji! Nic tak nie rozwija jak nowe dobre doświadczenia.
Nie ruszaj się z domu z psem bez chipa z aktualnymi danymi (!), bez przywieszki u obroży, 10-metrowej linki, ważnych szczepień, aktualnego odrobaczenia, ochrony przeciw kleszczom! Jeśli masz psa, który nie zawsze przychodzi na zawołanie a będzie biegał luzem – zainwestuj w GPS tracker!
Zabierz książeczkę zdrowia psa i paszport psa. Nie przekraczaj z psem granicy bez paszportu, bo może się to skończyć dramatycznymi kłopotami. Sprawdź jakie musisz spełnić warunki przed wjazdem do innego kraju (szczepienia, odrobaczenia).
Pies w samochodzie podróżuje w uprzęży lub w transporterze! Nigdy nie wędruje po samochodzie, to bardzo niebezpieczne dla wszystkich i dla niego samego! Nie zostawiaj psa w nagrzanym samochodzie na 5-minutowe zakupy, które zwykle trwają nie mniej niż kwadrans! Temperatura kokpitu w słońcu wynosi nawet 80°C!
W pociągu zabezpiecz psa skutecznie, jeśli ma problem z lękliwością lub agresją na jakimkolwiek tle, to zachowaj dystans od ludzi, nie zgadzaj się pod żadnym pozorem na głaskanie psa. Pozwoli to uniknąć wielogodzinnej podróży w kagańcu, chyba że masz kaganiec fizjologiczny, przez który pies może swobodnie ziać i pić wodę.
Przechodząc przez tłum ludzi załóż psu kaganiec.
Nie przeciążaj psa na górskich szlakach, rozgrzanej miejskiej kostce, ani nie smaż go w słońcu na plaży, bo on nie odmówi Ci towarzystwa ale może przypłacić to życiem!
Długie wycieczki robimy po zmierzchu! Zawsze miej z sobą wodę dla psa!
Nie pozwalaj psu pić wody z jeziora ani tym bardziej słonej morskiej!
Odrób lekcję czystości przed wyjazdem, żeby nie było wstydliwych niespodzianek.
Zabierz ulubioną zabawkę psa i legowisko, by miał z sobą kawałek domu i jego zapachu.
Jeśli pies musi zostać – znajdź hotel z behawiorystą lub zostaw go pod opieką innego psiarza.
A jeśli zechcesz wdrożyć jakiekolwiek zmiany – zrób to po powrocie. Wyjazd poza codzienne środowisko jest świetnym resetem, zobaczysz jakie będą efekty!
Życzymy Wam szczęśliwych podróży i wspaniałych przygód!